Repelenty

Vyberte si pro svůj les správný repelent, aby jste stromy ochránili před poškozením zvěří. Spolehlivé odpuzovače zvěře recervin, stop-Z, morsuvin, aversol a podobně jsou správná volba. Použijte pachové odpuzovače jako ochranu stromků proti okusu zvěří.

Repelentem ke zdravému lesnímu porostu?

Repelentem ke zdravému lesnímu porostu? Ano. Repelentní přípravky svou pachovou stopou spolehlivě ochrání lesní kulturu proti ohryzu zvěří. Současně tyto přípravky skvěle fungují i proti loupání nebo jako fungicidní ochrana.

Sanatex VS hnědý 2,5 l

Přípravek s fungicistatickým účinkem k ochraně stromů po vytloukání a k asanaci poranění stromů po mechanickém poškození při těžbě a přibližování dřeva.

Sanatex je pasta hnědé barvy, charakteristického zápachu, mísitelná s vodou, nehořlavá. Aplikace se provádí speciálními kartáči.

Pellacol 5 kg

Suspenzní koncentrát s repelentním účinkem proti zimnímu a letnímu poškození lesních dřevin zvěří, proti okusu lesních výsadeb myšovitými hlodavci a k ošetření poraněných kmenů lesních dřevin. Pellacol má dlouhodobý repelentní účinek, působí na chuť a čich zvěře. Při ošetření čerstvých poranění zabraňuje infekcím dřevokaznými houbami a podporuje proces hojení ran.

Účinná látka: t h i r a m 10%

Aversol universální 10 kg

Repelentní přípravek k letní a zimní ochraně lesních kultur proti okusu zvěří a poškození drobnými hlodavci. Aversol je pastovitá směs žlutošedé (hnědé) barvy charakteristického zápachu. Je mísitelný vodou, po zaschnutí je však již ve vodě nerozpustný. Obsahuje repelentní látku, je velmi trvanlivý, neškodný jahličnanům i listnáčům. Nepoškozuje ani mladé nevyzrálé letorosty. Přípravek je pro lovnou zvěř relativně neškodný, nemá škodlivé účinky na včely. Aplikaci provádíme speciálními kartáči.

Morsuvin proti okusu 1kg

Morsuvin proti okusu 1kg výrobek Morsuvin proti okusu 1kg nejpoužívanější zimní nátěr proti okusu zvěří. Chrání po dobu 6-7 měsíců. Jako jediný má 3 odpuzující složky (pachovou, chuťovou, mechanickou).

Morsuvin je vhodný pro listnaté i jehličnaté stromy, ani silná vrstva nátěru nebrání rašení pupenů.

Cervacol Extra (15 kg)

Popis: repelent na ochranu listnatých i jehličnatých sazenic před okusem zvěří ve formě modré pastovité disperze charakteristického zápachu na bázi kopolymeru styrenu a esteru kyseliny akrylové s minerálními plnidly.

Účinná látka: křemenný písek

Škodlivý činitel: spárkatá zvěř

Registrovaná dávka: od 2 kg/1000 sazenic

Stopkus 10 kg

Popis: obsahuje repelentní látku, je velmi trvanlivý, neškodný jehličnanům i listnáčům, muže být použit jak k zimní, tak i k letní ochraně sazenic, nepoškozuje ani mladé nevyzrálé letorosty, modré barvy

Účinná látka: thiram

Škodlivý činitel: spárkatá zvěř, hlodavci

Registrovaná dávka: 2 kg-7,5 kg/1000 sazenic